Ігрова клавіатура Microsoft Sidewinder X6. Чи коштує вона цих грошей?

Microsoft Sidewinder X6 Ru Ret (AGB-00013) - Обзоры

 Ми вже раніше звертали увагу на ігрові маніпулятори Microsoft Sidewinder, детально вивчивши мишу моделі X5, сьогодні ж у наші руки потрапив її побратим по серії, клавіатура X6. Подивимося, чим вона зможе нас здивувати.

 

 

Упаковка та зовнішній вигляд:

 

 Клавіатура поставляється у великій червоній коробці, виконаної в одному стилі з упаковкою миші X5. Замість звичної фотографії на лицьовій стороні нанесено лише схематичне зображення виробу. Саме ж фото, з описами основних можливостей клавіатури, знаходиться на зворотній стороні.

 

  У першу чергу, увагу на себе звертає знімний блок додаткових цифрових клавіш. Складно назвати це серйозною основною перевагою продукту, але певні плюси тут є. По-перше, компактність: якщо вам не потрібен окремий цифровий блок, ви можете просто його не встановлювати, помітно зменшивши тим самим ширину клавіатури. По-друге, можливість кріплення блоку як з лівого, так і з правого боку розширює функціональність клавіатури і покращує зручність її використання, оскільки, крім звичних функцій додаткові цифрові клавіші служать для запуску макросів, про які ми поговоримо трохи пізніше, перетворюючись на програмовані користувачем кнопки .

 

  Для кріплення блоку безпосередньо на ньому і на клавіатурі з обох сторін передбачені роз'єми з контактами і невеликі магніти, що забезпечує легкість зняття й установки, і в той же час - достатньо надійне кріплення.

 

 Основна розкладка клавіатури має цілком класичну компоновку, але деякі відмінності все ж є: це відсутність правої клавіші «Win» і дуже довгий правий «Shift». Ліворуч від основної розкладки розташовано ряд клавіш, що мають позначення «S1 | S7» - «S6 | S12» і призначених для запуску макросів. Відповідно, кнопка «Esc» виявилася прямо над ними, а ряд функціональних клавіш «F1» - «F12» розташувався по довжині строго в межах основної розкладки.

  

 

 

 Самий верхній ряд, що знаходиться на далекому краю корпусу клавіатури, складається з додаткових кнопок: виклику програми налаштування, утримання натиснення однієї або кількох клавіш, записи макросів, перемикання профілів, управління плеєром, а також двох великих круглих ручок, що регулюють яскравість підсвічування клавіш і гучність звуку :

 

 Ще одна додаткова клавіша, яка запускає калькулятор, перебуває на знімному цифровому блоці.

 

У першу чергу, нас зацікавила кнопка утримання натиснутих клавіш. Працює вона просто: ви натискаєте одну або кілька клавіш, які треба утримувати, після чого тиснете кнопку з фігуркою біжить людини. Майже відразу загориться розташований поруч світлодіод, і ви можете більше не тиснути клавіші, вони все одно будуть вважатися натиснутими. Безумовно, цікава функція, але от практичне її застосування я якось собі не можу уявити. Втім, кнопка місця займає мало і зовсім не заважає.

 Трохи спантеличила нас робота кнопок управління плеєром, точніше, кнопки «старт / пауза», при натисканні на які, крім власного виконання необхідної функції, ще й запускається Windows Media Player. Причому вирішити цю проблему неможливо, так як виробники вирішили що користувачі будуть користуватися тільки цим програвачем.

 Ручка регулювання гучності має цікаву особливість: якщо у вас запущений плеєр, вона працює безпосередньо з ним, якщо ні, то регулюється загальносистемна гучність звуку.

 Клавіші «Print Screen / Scroll Lock / Pause», а також «Insert / Home ...» і блок курсорних клавіш мають зовсім звичне розташування.

 Світлодіоди індикації режимів «CapsLock / ScrollLock» розташовані біля ручки регулювання звуку, а «NumLock» - на звичному місці, що логічно, враховуючи знімний «цифрової» блок.

 

 Як вже згадувалося, клавіатура оснащена підсвічуванням. Остання - червоного кольору, причому підсвічуються не тільки межклавішні проміжки як, наприклад в Saitek PZ08AR, але й латинські символи на самих клавішах. Кириличні ж символи нанесені блакитною фарбою і, відповідно, не світяться. Цікаво, що клавіші виклику макросів має янтарну, а не червону підсвітку.

 Конструктивно підсвічування зроблено досить просто - світлорозсіювальна пластина під клавішами, по периметру якої розташовані світлодіоди. На відміну від флюоресцентного підсвічування, що застосовується на недорогих клавіатурах, її робота не супроводжується писком високочастотного трансформатора. Завдяки наявності ручки регулювання, яскравість можна змінювати в широкому діапазоні, аж до повного відключення.

 

 Самі клавіші невисокі, з коротким ходом, більше схожі на ноутбучні, але з цілком звичайною механікою: клавіші надіті на напрямні втулки і подпружінені мембранами. Складно сказати, чому виробник не став використовувати ножиці механіку, що застосовується практично на всіх дорогих клавіатурах з коротким ходом клавіш. Можливо, з метою здешевлення виробу, або ж порахував ножичний механізм недостатньо надійним для ігрової клавіатури.

  Але в цілому, відчуття від клавіш цілком приємні: непоганий тактильний відгук, натискання м'які і неголосні, набирати тексти досить зручно.

 Кілька засмучує полірована поверхня між блоками клавіш, вона, звичайно, красива, але дуже легко мажеться і дряпається від випадкових дотиків.

  Незважаючи на наявність додаткових клавіш, по ширині клавіатура лише трохи більше стандартної, навіть з прикріпленим блоком цифрових клавіш. Втім, в глибину вона також не набагато більше звичних розмірів, але при цьому оснащена досить великою незнімною підставкою під зап'ястя. Зменшення габаритів вдалося досягти за рахунок більш щільної компоновки основної розкладки і трохи зменшеного розміру клавіш.

 

 C зворотного боку знаходяться шість невеликих гумових ніжок: чотири на самій клавіатурі і дві на цифровому блоці. На жаль, можливість зміни кута нахилу клавіатури відсутня, що, треба сказати, не всім припаде до смаку, але більшості користувачів все ж таки не доставить якихось серйозних незручностей

 

 

Програмне забезпечення:

 

У комплекті йде вже знайома нам програма IntelliType Pro версії 6.3. При установці вам буде потрібно лише вибрати модель вашої клавіатури.

 

 

Власне кажучи, програма не є незалежним додатком, а вбудовуються в якості однієї-єдиної закладки в звичайні системні діалоги налаштування клавіатури Windows. Втім, щоб її запустити, абсолютно необов'язково лізти кудись у системні налаштування, достатньо лише натиснути на клавіатурі відповідну кнопку.

 

 

 Інтерфейс програми дуже простий: в основному вікні знаходиться список кнопок, а в меню вище можна вибрати потрібний профіль налаштувань або вказати, в якій конкретній програмі будуть працювати додаткові клавіші. За замовчуванням є три готових профілю: стандартний і два ігрові. Відмінності у них невеликі: в ігрових є більше клавіш для запису макросів і відключені Windows-кнопки, що, треба зауважити, буває дуже до речі. Вже наявні профілі працюють в будь-якій програмі, а от додаткові можна створити лише з прив'язкою до конкретного додатком. Перемикання профілів здійснюється за допомогою спеціальної кнопки на клавіатурі, про яку ми вище вже згадували.

 

 

 При необхідності можна призначити на будь-яку кнопку запуск необхідної програми, відкриття веб-сторінки, вибрати готову функцію з досить великого списку, а то й зовсім її відключити.

 

 Цікаво, що, крім відключення Windows-клавіш, можна відключити і «Caps Lock».

 В цілому, програма зручна, хоча й не позбавлена окремих недоліків, зокрема, вже згадуваної проблеми з кнопками управління плеєром, охочими обов'язково бачити Windows Media Player.

 

 

Запис макросів:

 

 Меню, що відповідає за запис і налаштування макросів, абсолютно ідентична  Sidewinder X5.

 

 У даному ж випадку ці проблеми вирішені - завдяки наявності кнопки запису макросу на самій клавіатурі.

 Для того, що б записати макрос, вам потрібно натиснути цю кнопку, потім вибрати кнопку, на яку буде призначено його запуск, після чого вже залишається лише натиснути потрібні клавіші або їх комбінації, на самій клавіатурі або ж на миші.

 Таким чином, меню налаштування залишається потрібним лише для редагування вже записаних макросів, наприклад, для зміни затримки між натисканнями клавіш.

 Уважні читачі, напевно помітили, що під клавішами макросів розташована невелика кнопка, біля якої знаходиться світлодіод, з позначенням «S7-S12». Якщо її натиснути, то клавіші отримають нумерацію не з першої по другу, а з сьомого по дванадцяте, таким чином, на них можна записати в цілому 12 макросів.

Але на цьому кількість можливих макросів закінчується тільки в основному профілі - в двох ігрових ж макроси можна також призначати на будь-яку кнопку знімного цифрового блоку, в результаті чого їх кількість доходить до 30 на один профіль. Крім того, у профілях, створюваних користувачем під конкретні програми, також можна записувати власні макроси, знову до 30 штук на кожний профіль.

 Загалом, систему запису і управління макросами можна оцінити на відмінно, все зручно і продумано.

 

 

Враження о клавіатурі:

 

 Перший час, правда, досить невеликий, вам доведеться звикати до клавіатури: пов'язано це і з кнопками дещо меншого розміру, і з зрушеним вліво блоком функціональних клавіш ... Комусь не сподобається короткий і низький «Enter», але в цілому, всі ці незручності зникають після звикання, і більше себе ніяк не проявляють. Тактильні відчуття від клавіш приємні, але досить своєрідні, глянцеве покриття кнопок кілька слизьке, і сподобається далеко не всім користувачам.

 До якості підсвічування нарікань немає, вона приємна і не дратує. Більш того, на відміну від більшості клавіатур з підсвічуванням, де регулювання має максимум три варіанти - два рівні яскравості, і вимикання - Sidewinder X6 оснащена дуже зручною ручкою, що дозволяє плавно змінювати яскравість в широкому діапазоні, аж до повного відключення. Безсумнівно, це багатьом стане в нагоді і дозволить налаштувати клавіатуру найкращим для себе чином.

 Оскільки клавіатура ігрова за своїм споконвічним призначенням, то цілком логічно, що вона буде часто використовуватися у різних іграх. Саме там можливість запису макросів доведеться вельми до речі: це і швидка закупівля зброї в шутерах командного типу, і комбінації команд в стратегіях ...

 В іграх жанру RPG застосування для макросів також знайдеться: використання різних артефактів, носяться з собою, заклинань і навичок - все це можна призначити на відповідні клавіші.

 Безсумнівно, ці можливості будуть затребувані в деяких гонках і авіасимулятора - особливо в останніх, де додаткові кнопки взагалі ніколи не бувають зайвими, і можливість записати величезна кількість макросів може виявитися вельми корисною.

 Функція запису макросів для роботи в конкретних програмах позбавить вас від необхідності перемикати профілі вручну і дозволить створити свій набір для будь-якої програми. Єдине, що вам буде потрібно після запису того чи іншого макросу, так це вручну виставити потрібні затримки між натисканнями клавіш, наприклад, для того, щоб збільшити швидкість введення команд, але тут головне - знати міру, оскільки занадто низькі затримки можуть призвести до непередбачуваного результату.

 Знімний цифровий блок, який можна кріпити як зліва, так і справа, достатньо універсальний: якщо вам потрібні саме цифрові клавіші, то варто закріпити його зі звичною, правого боку, у випадку ж використання його як панелі для запуску макросів найкраще розміщення, швидше за все, буде ліворуч. Але в будь-якому випадку, вибирати вам, при бажанні його можна взагалі не ставити, що зменшить габарити клавіатури.

 Дуже актуальна, особливо для ігрової клавіатури, можливість відключення Windows-клавіш, що позбавить вас від «викиду» на робочий стіл під час гри при їх випадковому натисканні.

 Втім, клавіатурою можна користуватися не тільки як ігровий: макроси цілком згодяться і в інших програмах, набирати тексти на Sidewinder X6 зручно, та й невеликий набір кнопок управління плеєром і ручки регулювання звуку багатьом стане в нагоді.

 Деякі незручності доставляє відсутність можливості змінювати кут нахилу клавіатури, який практично нульовий щодо поверхні столу. Не те щоб це сильно докучає, але ми не бачимо ніяких вагомих причин для відмови від висувних ніжок, які зустрічаються на більшості клавіатур, в тому чи іншому вигляді.

 

 

Висновок:

 

 Можна впевнено заявити, що дана клавіатура Microsoft вдалася. Продукт вийшов якісний і наділений необхідними атрибутами пристрої подібного класу: можливістю запису великої кількості макросів, додатковими клавішами, підсвічуванням ...

 З оригінальних особливостей варто відзначити знімний блок цифрових клавіш, який можливо прикріпити як зліва, так і праворуч, а то й зовсім від нього відмовитися, заощадивши тим самим місце на столі.

 Дуже непогана підсвічування: червоного кольору, причому підсвічуються не тільки межклавішние проміжки, але і символи, а зручна ручка регулювання дозволяє змінювати яскравість в широкому діапазоні. При цьому ваша робота не буде супроводжуватися писком високочастотного трансформатора, характерним для дешевих клавіатур з флуоресцентної підсвічуванням.

 Ну а такі корисні дрібниці, як можливість відключення Windows-клавіш і наявність кнопок управління плеєром доповнюють загальну сприятливу картину.

 Примітно, що, незважаючи на свою ігрову призначення, клавіатура хороша і в повсякденній роботі, хоча вам і доведеться деякий час звикати до невеликих клавішах з глянсовою поверхнею, а також трохи зміненою розкладці.

 Що стосується програмного забезпечення, то ми в черговий раз можемо зазначити його якість і функціональність.

 В цілому, клавіатура не позбавлена недоліків дрібних, наприклад, глянсове покриття між блоками клавіш легко забруднити і подряпати, але яких-небудь серйозних недоліків нам знайти не вдалося.

 Якщо порівнювати її з конкурентами, то тут їх, по суті, два: Logitech G11 і Logitech G15, перша з яких коштує помітно дешевше, друга ж, оснащена додатковим екранчиком, - трохи дорожче. Щоправда, зробити це досить складно, оскільки Sidewinder X6 не краще і не гірше - вона просто інша. Втім, у них є одна спільна риса - це три якісні ігрові клавіатури. І, загалом, добре, що у Microsoft получілcя оригінальний продукт - тим самим нам надаються реальна можливість вибору між схожими за ціною і якістю виготовлення, але при цьому все ж таки різними продуктами. Так що, якщо вам потрібна досить компактна ігрова клавіатура, на якій можна не тільки грати, але і працювати, то варто звернути свою увагу на Sidewinder X6, як на вельми гідну кандидатуру.

 

 

Товары на сайте

Отзывы

Написать отзыв

Пользователь:  

Последние обзоры

(0 4 4 ) 3 2 1 -0 3 -2 3      (0 9 3 ) 3 2 4 -4 5 -0 4 , (0 5 0 ) 3 0 5 -6 5 -0 0 
 • Фото и видео
 • Телефоны и планшеты
 • Ноутбуки и компьютеры
 • ТВ, аудио/видео, муз. инструменты
 • Бытовая техника
 • Авто товары
 • Спорт и отдых
 • Товары для дома
 • Товары для детей
 • Стройка и ремонт
 • Дача и сад
 • Красота, здоровье, напитки
 • Ювелирные украшения и часы
 • Книги