Віртуальний сервер або VPS (VDS) — це продукт віртуалізації апаратного сервера. Іншими словами, це програмне середовище, що емулює роботу фізичного сервера у віртуальному просторі. З погляду користувача - це повний аналог "справжнього" сервера, і відрізняється від останнього лише меншою швидкодією та урізаним обсягом доступної пам'яті.
Навіщо ж потрібен такий VDS https://vps-up.online/, якщо можна скористатися повноцінним виділеним сервером? Справа в тому, що на одному фізичному сервері можна розмістити до сотні програмних емуляторів. Звідси очевидний основний профіт — гігантська економія. VPS обійдеться нехай не в сотню разів, але точно на порядок дешевше, ніж оренда фізичного сервера. Крім того, кожен з “віртуалів” можна налаштувати під конкретного користувача.
Та й можливості VPS не такі вже малі. Нехай вони відстають від потужності фізичних серверів, але рішуче перевершують віртуальні хостинги. Звідси випливає їхня основна цільова аудиторія: такий варіант вибирають користувачі, які не мають ресурсів для оренди (а тим більше — покупки) “залізного” сервера, але вже переросли можливості, які може дати хостинг.
Також до цього варіанту часто вдаються користувачі, які потребують інструменту, який “заточений” точно під їхні специфічні запити. Зокрема, які потребують автономного адміністрування та інших потреб, які не в змозі закрити хостинг. Наприклад, на які можна встановити будь-яку операційну систему та працювати з будь-якими мовами програмування незалежно від рішень фізичного сервера-носія цілком.
Не можна не відзначити і більш високий рівень захисту даних і цифрової безпеки, якою характеризується VPS. Він, як правило, демонструє стабільну роботу та безперебійний доступ до інформації.
VPS та VDS – у чому різниця
Часто для позначення віртуального сервера можна зустріти абревіатури VPS та VDS. Чи є між ними якісь відмінності? Ці скорочення означають virtual private server і virtual dedicated server, тобто віртуальний приватний або виділений сервер відповідно. У будь-якому випадку ці абревіатури означають те саме і повністю тотожні.
Більш детальніше можна прочитати на сайті: https://vps-up.online/blog/what-is-the-vps-server-for/.
З якою метою використовуються віртуальні сервери?
Існує безліч сфер застосування для VPS-серверів. Ми виділимо лише деякі з них:
- Хостинг для веб-студій. Віртуальний сервер служить справжнім будівельним майданчиком для створення та обкатки сайту до того, як його випустять у вільне плавання хвилями великого інтернету. Використання VPS позбавляє необхідності орендувати сервер, що знижує витрати на розробку сторінки, приносячи прибуток як веб-майстру, так і замовнику.
- Майданчик для розміщення сайту. У віртуальному просторі, звичайно ж, можна не тільки будувати та обкатувати сайт, але й здійснювати його робоче використання за прямим призначенням. Таке рішення дозволяє розмістити на одному фізичному сервері декілька сайтів формату інтернет-магазин чи файлообмінник. Причому, кожен із цих ресурсів можна налаштовувати і адмініструвати, незалежно від інших, розміщених на тому самому носії.
- Бізнес-майданчик. Багато бізнес-процесів вимагають зберігання великого обсягу інформації та швидкого безперебійного доступу до потрібних даних. І тут оренда VPS стає оптимальним варіантом. Крім того, це чудове рішення для організації віддаленої роботи працівників.
- Організація CRM-системи. Власний віртуальний сервер дозволяє інтегрувати всі канали надходження запитів користувача (месенджери, соцмережі, електронну пошту, телефонію) в єдину воронку продажів і інтегрувати її в систему електронного офісу. Це дозволяє уникнути втрати клієнтів через технічні збої або людський фактор (помилок у роботі менеджменту).
- ІР-телефонія. Незважаючи на велику кількість сучасних засобів комунікації, голосове спілкування за допомогою телефонії все ще залишається найважливішим каналом зв'язку. Велика компанія з власним кол-центром або службою підтримки потребує організації багатоканальної телефонної системи, в якій безліч фахівців можуть відповісти клієнту по тому самому номеру. Раніше для вирішення таких завдань були дорогі міні-АТС, тепер вирішити питання можна за допомогою віртуальної телефонної станції на базі VPS.
- Внутрішній комунікаційний центр. До цієї послуги також вдаються великі компанії, які потребують інструментів для зручного, ефективного, а головне — захищеного засобу обміну внутрішньою інформацією, яку не можна довіряти мережі інтернет. Подібна система може включати власний поштовий сервер, закритий чат, файлообмінник і т.д. VPS є оптимальною платформою для таких рішень.
І це лише невеликий приклад кола завдань, які вирішуються за допомогою віртуальних серверів. Завдяки можливостям гнучкого налаштування не важко вибрати віртуальний сервер, що відповідає вашим запитам за доступними тарифами.