Чому потрібно пити цикорій?

 • Чому потрібно пити цикорій?

Цикорій, представник сімейства Астрових (або Складноцвітих), можна впізнати за його яскраво-синіми квітами, які прикрашають луки, поля та міські палісадники. Ще в давнину ця рослина вважалася лікарською і згадувалося в працях Плінія, Горація та Паладія.

У Стародавньому Римі корінь цикорію використовували поліпшення травлення, а Єгипті з нього готували протиотруту від укусів змій і павуків. Знаменитий лікар Авіценна застосовував цикорій для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, запалень очей та подагри.

Цикорій, який можна знайти на полицях магазинів і який часто використовується як заміна кави, рідко асоціюється з рослиною з блакитними квітками, що росте на полях. Однак саме коріння цієї рослини є основою для приготування напою.

Напій із цикорію – це не просто альтернатива каві для тих, кому кофеїн протипоказаний. Корінь цикорію також широко застосовується у медичних цілях.

Детальніше про властивості цикорію можна дізнатися за посиланням - https://filizhanka.com/ua/articles/tsikoriy-svoystva-preimushchestva-i-ogranicheniya.html

Цикорій – натуральний пребіотик

Головна корисна складова цикорію – інулін, природний пребіотик, що сприяє покращенню мікрофлори кишечника.

Цей пребіотик не може бути синтезований штучним шляхом і видобувається виключно із природних джерел, переважно з кореня цикорію. Інулін також міститься в цибулі, часнику та топінамбурі, і широко використовується в харчових продуктах, медицині та косметиці.

Користь цикорію для організму

Крім інуліну, корінь цикорію багатий вітамінами групи B, каротином, органічними кислотами та мікроелементами.

Цей комплекс корисних речовин благотворно впливає на організм:

 • Заспокоює нервову систему, знижує стрес та стабілізує роботу серця.
 • Інулін сприяє синтезу серотоніну, відомого як «гормон радості».
 • Допомагає зменшити артеріальний тиск.
 • Очищає організм від шкідливих речовин, покращуючи функції печінки.
 • Підвищує апетит, одночасно сприяючи схуднення.
 • Знижує рівень цукру на крові.
 • Збагачує енергією та підвищує загальний тонус організму без негативного впливу на серце.

Навіщо пити цикорій регулярно

Цикорійний напій рекомендується тим, хто не може вживати каву, і в цьому випадку він стає найкращою альтернативою.

Мало хто знає, що у розчинному цикорії зберігаються всі корисні речовини, оскільки порошок готується із сушеного екстракту без застосування хімічних добавок. При виробництві розчинного цикорію не використовуються консерванти та барвники. Процес зводиться переважно до подрібнення та сушіння кореня, і більшість сприятливих властивостей при цьому зберігається.

Користь цикорію для діабетиків

Інулін, що має потужний гіпоглікемічний ефект, знижує рівень глюкози та холестерину в крові, зменшує апетит і ризик ожиріння. Цей компонент корисний не тільки для людей з цукровим діабетом другого типу, але й допомагає запобігати його виникненню.

Розчинний цикорій є необхідним для гіпертоніків, оскільки, на відміну від кави, він не підвищує артеріальний тиск.

Завдяки вмісту піридоксину цикорій допомагає справлятися зі стресом, емоційним навантаженням та покращує якість сну.

Чому корисно вживати цикорій регулярно

Цикорійний напій рекомендується тим, хто не може вживати каву, і в цьому випадку він стає найкращою альтернативою.

Мало хто знає, що в розчинному цикорії зберігаються всі корисні речовини, так як порошок готується з сушеного екстракту без застосування хімічних добавок.

При виробництві порошку не використовуються консерванти та барвники. Процес зводиться переважно до подрібнення та сушіння кореня, і більшість сприятливих властивостей при цьому зберігається.

Користь цикорію для діабетиків

Інулін, що має сильний гіпоглікемічний ефект, знижує рівень глюкози та холестерину в крові, зменшує апетит і ризик ожиріння.

Цей компонент корисний не тільки для людей з цукровим діабетом другого типу, але й допомагає запобігати його виникненню.

Розчинний цикорій є необхідним для гіпертоніків, оскільки, на відміну від кави, він не підвищує артеріальний тиск. Завдяки вмісту піридоксину цикорій допомагає справлятися зі стресом, емоційним навантаженням та покращує якість сну.

Чи допомагає цикорій для схуднення

Цикорій – надійний союзник для охочих позбавитися зайвих кілограмів, адже він стримує почуття голоду, що полегшує дотримання низькокалорійної дієти. 

Ось чому:

 1. Зменшення почуття голодуЦикорій містить інулін – тип розчинних волокон, які можуть збільшити почуття ситості. Коли ви відчуваєте себе ситим, ви схильні споживати менше їжі, що зрештою може призвести до зниження споживання калорій.

 2. Поліпшення обміну речовинДеякі дослідження показують, що цикорій може допомогти покращити обмін жирів та вуглеводів в організмі. Це може сприяти прискоренню процесу спалювання жиру та використанню енергії з вуглеводів більш ефективно.

 3. Зниження рівня холестеринуВисокий рівень холестерину може бути перешкодою для схуднення, оскільки він може сприяти утворенню жирових відкладень в організмі. Цикорій може допомогти знизити рівень холестерину, що, у свою чергу, може сприяти зниженню ваги.

 4. Низький вміст калорійЦикорій, особливо у вигляді напою, має низьку калорійність у порівнянні з іншими напоями, такими як кава з додаванням цукру та молока. Заміна таких напоїв на цикорій допоможе скоротити загальне споживання калорій.

 5. Підтримка загального здоров'яЦикорій містить низку вітамінів, мінералів та інших поживних речовин, які можуть допомогти підтримувати загальне здоров'я організму. При цьому організм може працювати більш ефективно, включаючи процеси, пов'язані із втратою ваги.

Крім того, цикорій покращує метаболізм жирів та вуглеводів, а також знижує рівень холестерину.

Хоча цикорій може бути корисним компонентом вашої стратегії схуднення, важливо пам'ятати, що ключ до успішного зниження ваги полягає в комбінації здорового харчування, помірної фізичної вправи та загального активного способу життя.

Чи дітям можна давати цикорій?

Дітям вже з року можна вводити напій з цикорію до раціону, проте через високий вміст вітаміну C та можливу алергію, слід робити це з обережністю. Якщо реакції не буде, поступово можна збільшувати кількість порцій до двох на день. У дітей цикорій сприяє покращенню апетиту, збагачує організм вітамінами, зміцнює імунітет та заспокоює.

Протипоказання та дозування цикорію

Максимальна доза розчинного цикорію, що рекомендується, – від 3 до 5 чашок на день залежно від його міцності. Оптимальне споживання – 2 чашки на день. Враховуючи його м'яку сечогінну дію, людям із сечокам'яною хворобою слід обмежити споживання до 1-2 чашок на день. Також варто обмежити вживання цикорію людям із судинними захворюваннями, включаючи варикозне розширення вен.

Важливо пам'ятати про можливу індивідуальну харчову непереносимість цикорію. Дітям до року його не рекомендується вживати, а алергікам варто бути обережними.

2024-05-28 11:39:25
0
121

Комментарии:

Внимание: HTML символы запрещены!
Я прочитал Условия соглашения и согласен с условиями

Статьи

Гейнеры

Гейнеры

Гейнеры – это особые пищевые добавки, которые предназначены, главным образом, для профессиональных атлетов, а также людей, которые регулярно посещают тренажерный зал. Они помогают в кратчайшие сроки увеличить объем и массу различных групп скелетных мышц. В состав препаратов данного типа входят простые или сложные углеводы и белок. В большинстве составов используется концентрат сывороточного белка,..

2019-03-22 18:06:34
0
796
Биотуалеты

Биотуалеты

Современный биотуалет относится к портативным приспособлениям и используется в тех местах, где не подключена централизованная канализация и водоснабжение, например, на даче, в строительных вагончиках, торговых киосках. Внешний вид данного изделия по форме напоминает унитаз, но встречаются и его другие конфигурации.Конструкция наиболее часто встречающейся модели состоит их двух основных частей. Ниж..

2019-03-21 22:03:33
0
1357
Аксессуары для плавания

Аксессуары для плавания

Люди, которые относятся к плаванью, как к серьезному виду спорта, заботятся о своей безопасности, комфорте, улучшении результатов и разнообразии тренировок. Все это помогут обеспечить специальные качественные товары для плаванья. Именно по этой причине ни опытный профессионал, ни новичок не могут без них обойтись.Минимальным набором, посещающего бассейн человека, является наличие шапочки, купальни..

2019-03-22 03:14:37
0
1405
Что такое SSL-сертификат

Что такое SSL-сертификат

Мошенники всегда сопровождают нашу жизнь и пытаются похитить у честных людей нажитые блага. С тех пор как большая часть интересов, работы и сбережений людей переместилась из физического мира в мир виртуальный, нечестные лица последовали туда же. Для защиты личной информации в интернете были разработаны антивирусные программы, антиспамы и другие, среди них и SSL-сертификаты.Что собой представляют S..

2023-02-04 17:53:19
0
588
Новые смарт-часы Huawei будут хранить внутри наушники

Новые смарт-часы Huawei будут хранить внутри наушники

В практическом видео был показан новый продукт Huawei, в котором смарт-часы используются в качестве чехла для зарядки наушников, метко названный Huawei Watch Buds.Как бы необычно это ни казалось, на самом деле новый девайс может оказаться весьма удобным.Сначала мы предполагали, что это будет какая-то привлекающая внимание техническая демонстрация, которая поразит людей на выставке вроде CES, но ко..

2022-12-02 14:21:52
0
584
Монтажные принадлежности

Монтажные принадлежности

Автомобильная лебедка - необходимый атрибут инструментария водителей, предпочитающих активно проводить свободное время, или проживающих в глубинках, не оснащенных автомобильными трассами. Если ваше хобби охота, рыбалка, или вы профессионально занимаетесь таким видом спорта, как офф-роандом (езда по бездорожью), то одним из первых инструментов, о котором вы должны подумать, комплектуя автоинструмен..

2019-03-21 10:26:54
0
738
Штативные головки

Штативные головки

Вы приобрели штатив. Следующий серьезный шаг — приобретение штативной головки. Основная функция этого приспособления — определение камеры в пространстве.Перед тем, как приступить к выбору штативной головки, вы должны определиться для какого вида съемки вы собираетесь ее использовать. В зависимости от этого и подбирается устройство.Виды штативных головок:2D и 3D;шаровые;панорамные.Штативные головки..

2019-03-10 10:17:55
0
1352
Как выбрать умные часы: функциональные возможности и критерии

Как выбрать умные часы: функциональные возможности и критерии

Смарт-часы – универсальный компьютеризированный девайс, фактически позволяющий заменить не только классические часы, но и телефон. .Этот девайс предлагает огромные возможности для пользователя. Кроме приема входящих звонков, вы можете выходить в Сеть, контролировать расход калорий, переписываться с другими пользователями в мессенджерах и т. д. Производители совершенствуют смарт-часы, с каждым годо..

2022-05-17 10:43:11
0
1325
Доставка грузов из Китая в Украину: шаг за шагом планирование и осуществление

Доставка грузов из Китая в Украину: шаг за шагом планирование и осуществление

В современном мире, где трансграничная торговля стала неотъемлемой частью бизнеса, доставка грузов из Китая в Украину предоставляет уникальные возможности для предпринимателей. Этот процесс требует тщательного планирования и эффективной логистики. В данной статье мы разберемся шаг за шагом, как организовать успешную доставку товаров из Китая на украинский рынок.Подготовительный этапИсследование ры..

2024-01-22 16:10:07
0
543