Кондиціонер - це спеціальний технічний засіб, який призначається для усунення спеки в приміщенні, та наповнення прохолодним повітрям. Кондиціонер є незамінним атрибутом в кожному будинку, сезон експлуатації починається з першими спекотними днями навесні і закінчується в період осіннього «бабиного літа». Але варто звернути увагу, що існують моделі кондиціонерів, які також мають функцію обігріву і можуть стати відмінним обігрівачем кімнати у холоднечу.
Але, щоб кондиціонер працював справно і якісно охолоджував приміщення, необхідно дотримуватися нескладних правил по догляду. В першу чергу, варто звернути увагу на марку виробу при покупці. Кондиціонери преміум якості можуть експлуатуватися і не потребувати ремонту близько 5 років. При цьому технічний стан і безпеку бюждетних кондиціонерів слід перевіряти щороку після покупки. Різниця полягає не тільки в ціні, але і в тому, що більш дорогі кондиціонери мають вдосконалений функціонал, а також більше ступенів захисту від неправильної експлуатації.
Необхідно пам'ятати, що своєчасний догляд і перевірка справності кондиціонера допоможе заощадити на ремонті та покупці нового технічного приладу.
Як правильно доглядати за кондиціонером?
Найпоширенішими причинами поломки кондиціонерів є:
- Засмічення фільтрів;
- Витік фреону.
Кондиціонер складається з двох блоків - зовнішнього і внутрішнього. Зовнішній блок складається з компресора, вентилятора і радіатора. Внутрішній блок має лише вентилятор і радіатор. Мідна труба з'єднує обидва блоки між собою, а також підлягає для транспортування фреону, що циркулює під високим тиском. Більше інформації про види фреону можна дізнатися за посиланням: https://www.bnclimate.com/vydy-freoniv-ta-yaka-mizh-nymy-riznytsya/.
Робота вентиляторів на обох блоках спрямована на якісний обдув радіаторів, а також на рівномірне поширення прохолодного повітря в приміщенні.
Внутрішній блок містить фільтра, засмічення яких і є найбільш частою поломкою кондиціонера. Фільтр служить так званим «пилозбірником», який затримує дрібні частинки пилу і очищає повітря перед потраплянням у вентилятор. Неочищені фільтри впливають на якість і чистоту повітря в приміщенні, а це, в свою чергу, негативно позначається на стані здоров'я людей знаходяться в будинку. Також при засміченні фільтру знижується потужність роботи кондиціонера, що буде помітно навіть в маленькій кімнаті. Очистити фільтри від бруду і пилу можна знявши їх і промивши під теплою водою. Потім фільтра слід ретельно висушити і повернути на місце. Як безпечно витягти фільтр з внутрішнього блоку вказується в інструкції. Рекомендовано очищати фільтри кілька разів на місяць.
Другою найбільш поширеною причиною поломки кондиціонера є витік фреону. Розчин циркулює під високим тиском по мідній трубі, яка з'єднує обидва блоки кондиціонера. Витік фреону може виникнути внаслідок неправильної експлуатації кондиціонера, а також у зв'язку з технічними особливостями сполучних трубок. Виправити цю проблему може майстер, який швидко і безпечно наповнить кондиціонер необхідною кількістю фреону. Розчин не має запаху, тому свідчити про витік фреону може утворенню льоду на трубах зовнішнього блоку, а також недостатній рівень охолодження у приміщенні.
Кондиціонер - це не розкіш, а необхідний побутовий прилад в кожній квартирі, особливо в приміщеннях, що розташовані на південному боці. Щоб заощадити фінанси на дорогому ремонті, необхідно своєчасно і повноцінно доглядати за кондиціонером.