Відеоспостереження на сьогоднішній день є необхідним елементом нашого життя. У сучасному місті камери можна зустріти в магазинах, багатоквартирних і приватних будинках, офісних приміщеннях, дитячих садках і школах. Поява IP камер значно полегшила процес встановлення систем відеоспостереження. І якщо раніше це міг зробити лише фахівець з безпеки, то зараз із цим упорається і звичайний користувач.
Відрізняються IP камери від аналогових тим, що передача сигналу від них надходить вже в обробленому та стислому вигляді у форматі цифрового сигналу. Для цього використовується Internet Protocol (IP) мережі. В цьому випадку не потрібно додаткове прокладання з'єднувальних кабелів та придбання відеореєстратора високої вартості.
Як вибрати IP камеру? Розглянемо основні моменти, які потрібно мати на увазі при покупці даного пристрою.
Об'єктив
Найважливішим технічним параметром IP камери є її об'єктив, а саме його охоплення. В IP-камерах встановлено об'єктив варіофокального та трансфокального вигляду. Другий тип може налаштовуватися під час використання дистанційного пульта керування або через веб-інтерфейс. У цьому їхня різниця між собою. За допомогою таких об'єктивів дуже зручно налаштовувати функції фокусування та масштабування. У випадках, коли їхнє регулювання потрібно систематично - це відмінний варіант.
Також об'єктиви відрізняються за діапазоном регулювання та режимом зйомки. Щоб вибрати оптимальний фокус камери, необхідно знати показник переведення кутів у фокусну відстань. І тому існує безліч таблиць з необхідними значеннями.
Матриця
Необхідною вивчення технічною характеристикою IP-камер є матриця. Вони існують двох видів: CMOS та SSD.
Перший варіант найпоширеніший і зазвичай зустрічається у бюджетних моделях. Він має менше енергоспоживання, високий рівень дії та гарну якість зйомки яскравих об'єктів.
SSD-матриці мають хорошу світлочутливість і добре сприймають рухомі об'єкти. Особливо такий тип камер подобається автолюбителям.
Корпус
При виборі IP-камери також рекомендуємо звертати увагу на корпус. Якою б якісною не була внутрішня електронна начинка, довговічно служити вона не зможе без надійного корпусу.
У більшості випадків відеоспостереження монтують на вулиці. Сильний дощ, мокрий сніг або інші механічні дії можуть пошкодити пристрій. Тому бажано, щоб камери були оснащені захистом від вологи та пилу, підігрівом та спеціальними антивандальними системами.
Спосіб підключення
Підключення IP-камери через Wi-Fi труднощів не викликає. При підключенні роутера камера отримує індивідуальну IP-адресу. Це дозволить користувачеві розширити площу охоплення до 100 метрів без додаткових підсилювачів, що досить зручно у використанні.
Але багато фахівців радять застосовувати саме провідне підключення. В цьому випадку не постраждає якість сигналу і передача буде чистішою. А під час роботи WI-Fi можуть виникнути будь-які перешкоди і це безумовно вплине на відеопотік.
ІЧ-підсвічування
Режим нічної зйомки або, як її інакше називають, ІЧ-підсвічування також є корисною функцією IP-камер. Іншими словами, пристрій оснащений інфрачервоним підсвічуванням за рахунок розташованих навколо об'єктива світлодіодів. Це означає, що запис можливий не лише вдень, а й у темний час доби.
Відповідно, передане зображення залежить від кількості світлодіодів. Чим більша їх кількість, тим якісніший відеопотік.
Датчик руху
Ця функція дозволяє значно заощадити дисковий простір. При підключенні даної опції відеозапис працює тільки при русі в кадрі. Тобто, коли в оточенні нічого не відбувається – камера працює в автономному режимі в ролі спостерігача.
Деякі IP-пристрої мають режим оповіщення під час початку зйомки. Це дуже зручно і одразу приверне вашу увагу. Зазвичай це необхідно при режимі моніторингу.
Аудіозапис
Ця додаткова функція іноді виявляється дуже корисною. У випадках, коли необхідно не лише розглянути картинку, а й почути розмову чи інший звук.
Зазначимо, що динамік та мікрофон зазвичай вбудовуються в сам пристрій. Але на деяких моделях вони можуть встановлюватись на зовнішньому корпусі. Для цього випадку в камерах є спеціальний двонаправлений аудіоканал.
Таким чином, перед покупкою IP-камери для встановлення системи відеоспостереження необхідно не тільки визначити її призначення, але детально вивчити всі внутрішні і зовнішні характеристики пристрою. Це допоможе зробити оптимальний вибір.